Na skróty

dlapracodawców

Wydawca treści

Inspirujące spotkania dla pomorskich pracodawców

Wiedza prosto od ekspertów, ważne i aktualne tematy, okazja do wymiany doświadczeń w przyjaznej atmosferze - w takiej formule odbywają się  bezpłatne seminaria dla pracodawców w regionie.

Inspirujące spotkania z pracodawcami w temacie rozwoju kompetencji pod hasłem „Postaw na rozwój, wzMOCnij umiejętności" organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, wspólnie z powiatowymi urzędami pracy w regionie. W tym roku o umiejętnościach i tym co ważne dla firm rozmawialiśmy z pracodawcami i przedstawicielami firm w Nowym Dworze Gdańskim, Człuchowie oraz w Kartuzach. W tegorocznej edycji łącznie wzięło udział 160 osób. W poprzednich latach seminaria odbyły się m.in.: w Malborku, Słupsku, Chojnicach, Kwidzynie, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim. Łącznie, we wszystkich edycjach spotkań – od roku 2022 -  udział wzięło 420 pracodawców i menedżerów.

Rozwój umiejętności ważny dla regionu, ważny dla pracodawców

Spotkania są częścią pakietu inicjatyw prowadzonych przez Samorząd Województwa Pomorskiego w ramach Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, której celem jest wspieranie pracodawców w rozwoju „dobrych" tj. nowoczesnych, efektywnych miejsc pracy. W 2023 roku w Pomorskiem 9,2 proc. osób w wieku 25-64 lata uczestniczyło w kształceniu ustawicznym, co oznacza wzrost w porównaniu z 2022 rokiem (wówczas było to 7,5%). Spotkania z pracodawcami to jedna z dróg do utrzymania tego pozytywnego trendu, wzmocnienia efektywności zarządzania zespołami, a także wzajemej inspiracji do wdrażania dobrych rozwiązań organizacyjnych w pomorskich firmach.
Podczas spotkań rozmawiamy z pracodawcami i kierownikami o tym, jak ważny jest rozwój  umiejętności pracowników oraz ich własny, jako menedżerów. Jak kompetencje i kwalifikacje przekładają się na konkurencyjność firmy, na to, aby była to organizacja tworząca dobre miejsca pracy. Pokazujemy także, że rozwój umiejętności i dokształcanie kadr w organizacjach to istotny element regionalnej polityki rynku pracy województwa pomorskiego.

Komunikacja, motywacja, zaangażowanie – jak wzmacniać kompetencje miękkie

Ważną częścią seminariów są warsztaty prowadzone przez doświadczonych szkoleniowców: trenerów biznesu, coachów, HR-owców, ekspertów zajmujących się szeroko pojętym rozwojem. W tym roku tematyka obejmowała takie zagadnienia, jak dobra komunikacja w firmie zróżnicowanej pokoleniowo, umiejętności potrzebne do zarządzania zmianą i konfliktem, utrzymywanie motywacji i zaangażowania w zespole, wspieranie pracowników w sytuacji wypalenia zawodowego. W tym roku warsztaty poprowadzili Krzysztof Barwiński, specjalista ds. szkoleń, doradca zawodowy, trener; Marta Woźny-Tomczak, psycholożka, mentorka i trenerka biznesu; Patryk Wardziński, psycholog biznesu, szkoleniowiec z zakresu przywództwa, zarządzania zespołem, motywowania, coachingu oraz sztuki prezentacji; Małgorzata Zaremba, specjalistka ds. szkoleń, doradca zawodowy, coach,  certyfikowana trenerka Metody Spadochron, Coaching Maps oraz Podróży Bohatera oraz Beata Bednarczyk, specjalistka ds. szkoleń z efektywnej komunikacji i zarządzania sobą w czasie, specjalizuje się warsztatach z zakresu przywództwa zorientowanego na rezultaty.
Warto dodać, że tematy warsztatów są formułowane na bazie ankiet wypełnianych przez uczestników seminariów, co pozwala jeszcze lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby.

Specjaliści z powiatowych urzędów pracy o narzędziu, które wspiera rozwój w firmie

Podczas spotkań rozmawiamy też o możliwościach i korzyściach jakie daje Krajowy Fundusz Szkoleniowy w kontekście rozwoju zasobów kadrowych oraz zwiększanie konkurencyjności pomorskich firm. Na każdym seminarium obecni są eksperci z powiatowych urzędów pracy, którzy w szczegółach przedstawiają temat pozyskiwania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w danym powiecie.
Warto nadmienić, że KFS od 10 lat wspiera pracodawców w rozwijaniu kompetencji ich pracowników. Od momentu wprowadzenia KFS do końca sierpnia 2024 r. do pomorskich firm trafiły ponad 133 mln zł (z czego 10,4 mln zł w roku 2024), dzięki którym blisko 88 tys. osób (w tym ponad 5 tys. osób w roku 2024) wzięło udział w szkoleniach, podjęło studia podyplomowe, sfinansowało koszty badań lekarskich czy psychologicznych koniecznych do podjęcia pracy.

 
Zdjęcie galerii artykułu:  - 20240926_100755.jpg&imagePreview=1

Aplikacje zagnieżdżone

KFS baner kobieta

Grafika promująca Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Umieszczone jest hasło rozwój pracowników to przyszłość Twojej firmy. Dodane są elementy graficzne: kobieta wskazująca na przedstawione hasło, znak KFS, znak ze słowem sprawdź, podany adres strony www.gdansk.pl/kfs oraz znak Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku

Wydawca treści

Grafika promująca program Fundusze Europejskie dla Pomorza, na której przedstawiony jest tekst: czy wesz że Fundusze Europejskie dla Pomorza wspierają rozwój zawodowy mieszkańców pomagając tym samym pracodawcom. Poniżej tekstu zdjęcie na którym szkolą się na wózkach widłowych TCM przyszli pracownicy. Na samym dole grafiki pasek ze znakami: Fundusze Europejskie dla Pomorza, flaga RP, flaga Unii i znak Urzędu Marszalkowskiego Wojewodztwa Pomorskiego.

Widok zawartości stron

Widok zawartości stron

Szukasz pracowników?

Zgłoś swoja ofertę pracy do Urzędu Pracy!

  • Zaloguj się lub załóż konto na stronie praca.gov.pl
  • Skorzystaj z e-formularza zgłoszenia oferty pracy.
  • Możesz zgłosić ofertę w wybranym przez siebie powiatowym urzędzie pracy.
  • Jeżeli nie wiesz, do którego urzędu pracy zgłosić ofertę pracy, wejdź na stronę internetową Centralnej Bazy Ofert Pracy - oferty.praca.gov.pl
  • Skorzystaj z zakładki „Wyszukiwanie pracowników" i dowiedz się, ile osób bezrobotnych i  oszukujących pracy w danym zawodzie jest zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy.
E-formularz oferty pracy jest udostępniony przez ministra właściwego ds. pracy na stronie praca.gov.pl oraz na stronach internetowych poszczególnych urzędów pracy.
E-formularz jest automatycznie przekazywany do wskazanego przez Ciebie powiatowego urzędu pracy.
  • Możesz też osobiście zgłosić ofertę pracy w urzędzie lub skorzystać z innych środków przekazu, takich jak: email, telefon, poczta tradycyjna.

Co zyskujesz?

Całkowicie bezpłatną pomoc

  • Twoja oferta pracy znajdzie się w jednej z największych baz ofert pracy, przeglądanej przez tysiące użytkowników.
  • Oferta będzie dostępna również w wygodnej i bezpłatnej aplikacji mobilnej e-praca.
  • Jeżeli wyrazisz zgodę, będą mogli kontaktować się z Tobą kandydaci z całej Polski, nie tylko osoby  zarejestrowane w urzędzie.

Zapoznaj się z przygotowaną ulotką dla pracodawców i sprawdź ofertę urzędów pracy dla pracodawców.


Poznaj Webinary przygotowane prze WUP w Gdańsku "Postaw na rozwój, wzmocnij umiejętności" 

Zachęcamy do rozwijania swoich kompetencji i podpowiadamy, jak to robić.

Webinary można także obejrzeć na kanale YouTube WUP w Gdańsku 

Widok zawartości stron

Pracodawców zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z usług Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.


Spotkaj się z nami i skorzystaj z osobistego lub telefonicznego wsparcia merytorycznego naszych specjalistów. Czekają na Państwa: 

  • doradcy Europejskich Służb Zatrudnienia - EURES, którzy opowiedzą jak szukać pracowników na europejskim rynku pracy - kontakt telefoniczny:

Gdańsk: tel. 58 32 64 867, email: wup@wup.gdansk.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: EURES)

Słupsk: tel. 59 84 68 300, email: wup.slupsk@wup.gdansk.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: EURES)

  • specjaliści z zakresu Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) – kontakt telefoniczny 58 32 64 866
  • specjaliści z zakresu krajowego rejestru agencji zatrudnienia (KRAZ) – kontakt telefoniczny 58 32 37 245 lub 58 32 37 247
  • specjaliści z zakresu rejestru instytucji szkoleniowych (RIS) – kontakt telefoniczny 58 32 37 244
  • doradcy zawodowi, z którymi można porozmawiać o indywidualnym wsparciu pracowników Państwa firmy – kontakt telefoniczny:

Gdańsk: tel. 58 32 37 230, email: doradcy@wup.gdansk.pl​​​​​​​

Słupsk: tel. 59 84 68 300, 609 694 191, email: doradcysl@wup.gdansk.pl

Wszystkie konsultacje są bezpłatne