Krajowy Fundusz Szkoleniowy w Pomorskiem - Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

logo Krajowego Funduszu Szkoleniowego - litery KFS i kontury Polski w tle

Wsparcie na Pomorzu dla rozwoju Twojej Firmy: Krajowy Fundusz Szkoleniowy


Pracodawco, Twoja firma może rozwijać się jeszcze szybciej!

Jako przedsiębiorca z pewnością zdajesz sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest nieustanny rozwój. A my mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość - Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) pomoże ci w realizacji Twoich planów.
Zobacz, czym jest KFS.

Dlaczego warto inwestować w szkolenia?

Inwestując w szkolenia i kursy dla swoich pracowników, nie tylko wzbogacasz ich kompetencje, ale także wzmacniasz konkurencyjność swojej firmy na rynku. To inwestycja w przyszłość!

Jak uzyskać wsparcie KFS?

  1. Znajdź powiatowy urząd pracy, który obsługuje siedzibę Twojej firmy.
  2. Sprawdź aktualne terminy naborów w Pomorskiem i dowiedz się, jakie możliwości wsparcia oferuje KFS.

Zainwestuj w rozwój swojego zespołu

KFS to Twój partner w rozwoju kompetencji pracowników. Dzięki wsparciu KFS, Twoja firma może osiągnąć jeszcze więcej!

Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników i kandydatów do pracy.

Formy wsparcia przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji.

Grafika przedstawia okładkę Albumu jubileuszowego 10 lat KFS, utworzonego przez MRPiPS w 2024 r. Na okładce są 4 zdjęcia: kobieta w funkcji ślusarza, kajakarze, górnik i ręcznie wyrobione rzeczy z ceramiki. Na środku napis 10 lat Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które pełni funkcję zarządzającą Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS), wydało album związany z dziesięcioleciem funkcjonowania funduszu.

Publikacja prezentuje dobre praktyki zebrane i przygotowane z pomocą powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy. Są to przykłady różnych form kształcenia ustawicznego finansowanych z KFS ze wszystkich województw, które ukazują szeroki zakres tematyczny tego wsparcia.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. 

Celem pomocy udzielanej ze środków KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań zmieniającej się gospodarki. Średnio co roku wsparcie otrzymuje ponad 20 tys. pracodawców, a przeszkolonych zostaje średnio 110 tys. osób.

Pobierz album (PDF 4,1 Mb)