

Kobiety gotowe na zmiany - inkubator zwinnej kariery
Projekt pilotażowy dla kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni, Powiatowym Urzędem Pracy w Malborku i Powiatowym Urzędem Pracy w Sztumie.
Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach naboru na projekty pilotażowe "Stabilna praca - silna rodzina".
Przedsięwzięcie realizowane od marca 2022 do końca 2023 roku.
Rekrutację do projektu rozpoczynamy od kwietnia 2022 r.
Cele projektu
Celem głównym jest przetestowanie nowej, kompleksowej usługi dla kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym. Cele szczegółowe:
- wzbogacenie oferty urzędów pracy o usługę psychologiczną oraz usługę budowania marki osobistej,
- wprowadzenie elastycznych staży i szkoleń, dopasowanych do indywidualnych możliwości uczestniczek,
- integracja działań urzędów pracy wspólnie realizujących usługę kreującą nową postawę do pracy.
15 bezrobotnych kobiet zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy w Gdyni, Malborku i Sztumie, powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.
Działania projektu

Nabór uczestników prowadzą powiatowe urzędy pracy w Gdyni, Malborku i Sztumie, partnerzy projektu.

Doradcy zawodowi z WUP w Gdańsku i powiatowych urzędów pracy uzupełniają swoje kwalifikacje, aby jeszcze lepiej wspierać uczestniczki projektu w kreowaniu marki osobistej. Przeszkoleni doradcy zawodowi będą pełnić rolę multiplikatorów metod i narzędzi dla doradców zawodowych z pozostałych urzędów pracy w regionie.

Zajęcia mają na celu określić talenty i umiejętności kobiet biorących udział w projekcie.

Doświadczony psycholog/psychoterapeuta przeprowadzi zajęcia poruszające tematy związane z emocjami, poczuciem własnej wartości, motywacją wewnętrzną, radzeniem sobie ze stresem, relacjami i lękiem przed zmianą.

Powstanie samopomocowa grupa wsparcia dla uczestniczek projektu, moderowana przez psychologa-facylitatora. Ma to na celu rozwijanie kompetencji społecznych, zwiększając pewność siebie oraz podnosząc samoocenę i poczucie własnej wartości.

Zajęcia pomagające kobietom w długofalowej wizualizacji siebie na rynku pracy. Obejmujące m.in. zagadnienia takie jak: autoprezentacja, mapa marzeń, ustalanie celów, bezpieczne i efektywne funkcjonowanie w mediach społecznościowych, umiejętność przedstawiania siebie w ciekawej formie (storytelling).

Uczestniczki otrzymają bon w wysokości 500 zł (po zakończeniu modułu z kreowania marki osobistej) do wykorzystania zgodnie z indywidualnymi potrzebami, uzgodnionymi z doradcą zawodowym.

Uczestniczki projektu wezmą udział w szkoleniach indywidualnie dopasowanych do swoich potrzeb i możliwości. Każda z nich otrzyma również stypendium szkoleniowe w wysokości 2000 zł.

W projekcie zaplanowano staże u pracodawców dostosowane do indywidualnej sytuacji życiowej i możliwości każdej z uczestniczek. Przewidziano również stypendia stażowe i refundację kosztów opieki nad dzieckiem.

Uczestniczki projektu otrzymają indywidualne wsparcie pośrednika pracy w poszukiwaniu zatrudnienia.

Ocena rozwiązań wdrożonych w ramach projektu pilotażowego będzie realizowana w formie ilościowych i jakościowych badań uczestniczek oraz pracodawców biorących udział w projekcie.


O szczegóły i udział w projekcie pytaj w:
Możesz też skontaktować się z:
Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku
ul. Podwale Przedmiejskie 30, 80-824 Gdańsk
e-mail: w_konkel@wup.gdansk.pl

Realizator projektu:
Partnerzy projektu: