Bierni zawodowo jako źródło talentów
Zmiany demograficzne, w tym starzejące się społeczeństwo sprawiają, że pracodawcom coraz trudniej jest znaleźć osoby o odpowiednich kompetencjach, które w pełni odpowiedzą na ich oczekiwania.Odpowiedzią na te braki kadrowe może być poszukiwanie pracowników w grupie biernych zawodowo. To osoby w różnym wieku, płci, wykształceniu, miejscu zamieszkania, które borykają się z barierami w podjęciu zatrudnienia.
Pozyskanie takich osób do pracy, we współpracy z publicznymi służbami zatrudnienia, jest jak najbardziej możliwe i korzystne dla pracodawców. Urzędy pracy pomagają rekrutować, szkolić osoby wcześniej bierne zawodowo, a także dofinansowują takie zatrudnienie. Warto także przyjrzeć się praktykom, które są stosowane w innych krajach. I to m.in. one zostaną zaprezentowane 2 października na spotkaniu organizowanym przez OECD - Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku w ramach Projektu „Rozwój usług Publicznych Służb Zatrudnienia dla osób nieaktywnych zawodowo w Polsce".
Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu:
Innowacyjne strategie i rozwiązania: Poznaj najnowsze badania dotyczące barier w zatrudnianiu osób z grup nieaktywnych zawodowo, takich jak matki opiekujące się dziećmi, osoby powyżej 50 roku życia, osoby po osiągnięciu wieku emerytalnego oraz osoby z niepełnosprawnościami.Międzynarodowe inspiracje: Zdobądź wiedzę na temat skutecznych praktyk z Austrii, Belgii i Słowenii, które mogą być inspiracją do lepszej, efektywnej współpracy pracodawców z urzędami pracy.
Interaktywny panel dyskusyjny: Weź udział w panelu dyskusyjnym po każdej prezentacji, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i opiniami. Twoja aktywność pomoże w kształtowaniu przyszłej oferty wsparcia dla polskich pracodawców.
Dla kogo jest to wydarzenie?
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pracodawców, agencji zatrudnienia, instytucji szkoleniowych, podmiotów ekonomii społecznej, NGO, Publicznych Służb Zatrudnienia oraz innych instytucji rynku pracy.Możliwość wyrażenia opinii:
Niezwykle ważna jest dla nas Państwa opinia nt. zaprezentowanych dobrych praktyk dlatego po zakończonym spotkaniu będziecie Państwo mogli wyrazić opinię nt. przedstawionych rozwiązań w postaci krótkiej ankiety. Pozyskane informacje pomogą stworzyć realizatorom projektu nową ofertę wsparcia polskich pracodawców w przyszłości.Formuła spotkania:
spotkanie odbędzie się w formule on-linezapewnione symultaniczne tłumaczenie na język polski i angielski
niezbędna jest wcześniejsza rejestracja
Termin spotkania:
2 października 2024 r., 9.00 – 13.00Zgłoszenia:
za pośrednictwem strony EVENEA do dnia 30.09.2024 r. Kod dostępu: OECDW razie pytań prosimy o kontakt:
Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
tel. 58 32 64 864, wup@wup.gdansk.pl